Shopping Cart

Rodzaje drewna i wykończeń

OLEJOWOSKI NATURALNE

Olejowosk brązowy
Olejowosk angielski
Olejowosk whisky
Olejowosk antyczny
Olejowosk jasny
Olejowosk bielony

RODZAJE DREWNA

WYKOŃCZENIA KRAWĘDZI

Jesion
Dąb
Orzech
Prosta (kąt 90°)
Naturalna (oflis)
fold
Fold (kąt 45°)

Co wybrać, lakier czy olejowosk?

Olejowoski mają wiele zalet, m.in. nie zamykają porów drewna, wnikają w jego strukturę zabezpieczając meble od wewnątrz. Powierzchnie pokryte olejowoskiem są bardzo przyjemne w dotyku, pozwalają uwydatnić naturalną strukturę drewna.

Drobne renowacje w domowych warunkach również łatwo jest przeprowadzić przy użyciu olejowosków. Dodatkowo, powierzchnie pokryte olejowoskiem są antystatyczne.

W naszym sklepie oferujemy wiele kolorów wybarwień olejowosków, m.in. naturalny, antyczny, bielony, szary, whisky oraz ciemny.

Lakiery zazwyczaj mają bazę syntetyczną, dzięki czemu tworzą szczelną powłokę na powierzchni drewna. Drewno lakierowane ma wysoką odporność mechaniczną, a przy tym nie wymaga konserwacji. Zaletą powierzchni lakierowanych jest również to, że łatwo je utrzymać w czystości.

Ciężko jednak wykonać konserwacje powierzchni lakierowanych samodzielnie w domu, ponad to – struktura lakierowanego drewna nie pozostaje tak naturalna jak w przypadku olejowosków.

W naszym sklepie oferujemy trzy różne wykończenia, lakier matowy, satynowy oraz błyszczący.

 

Rodzaje mebli i zalecane metody konserwacji:

 
MEBLE OLEJOWANE  – należy czyścić i konserwować jedynie tym samym preparatem, którym drewno zostało olejowane przy produkcji. Ważne jest również częste usuwanie kurzu, gdyż ten rodzaj drewna ma skłonność do wchłaniania zabrudzeń
MEBLE WOSKOWANE – Zaleca się czyszczenie delikatną ścierką wzdłuż słojów, z zastosowaniem mleczka z dodatkiem naturalnego wosku
MEBLE LAKIEROWANE – Zaleca się użycie sprayów i mleczek o działaniu antystatycznym oraz miękkiej szmatki
MEBLE FORNIROWANE – Należy systematycznie usuwać kurz oraz unikać chemii i wody, konserwować powierzchnie co 2-3 lata
Meble na metry - Bystrzyca Kłodzka

INFOLINIA

Biuro Obsługi Klienta

+48 603 933 350
kontakt@meblenametry.pl

Jesteśmy dostępni:
PON-PT 7:30-15:30